Zobacz wszytkie serwisy JOE.pl
blogiblog4u.pl blogiblogasek.pl katalog stronwjo.pl avataryavatary.ork.pl czcionkiczcionki.joe.pl aliasydai.pl, ork.pl, j6.pl tapety tapety.joe.pl obrazkiobrazki na NK
Online: ---
Gdzie nie trzymać szczoteczek

Sto sposobów na mycie zębów

:: myjzeby ::

Gdzie nie trzymać szczoteczek

Nawet jeśli decydujemy się na spędzenie długiego czasu na poszukiwaniu właściwej szczoteczki i, w przypadku tych elektrycznych, dostosowaniu jej do własnych potrzeb, nie powinniśmy zapominać o konieczności poprawnego jej przechowywania. Czynność teoretycznie prosta i oczywista, jednak w wielu przypadkach na szczoteczce zbierają się miliony bakterii kiedy z niej nie korzystamy, a wszystko to z powodu przechowywania jej w niewłaściwym miejscu.

Jak i gdzie przechowywać szczoteczkę?

Pozycja pionowa jest tutaj szczególnie ważna, jako, że ułatwia ona szczoteczce wyschnięcie. Jeśli posiadamy ich kilka, nie powinny się ona stykać główkami. Najlepszym miejscem na trzymanie szczoteczki jest szafka w łazience – bakterie nie będą w stanie przedostać się na włosie z podanych niżej miejsc, powinniśmy jednak uważać, żeby szczoteczka nie stała zbyt blisko wszelakich detergentów. A gdzie zatem nie powinniśmy trzymać naszych szczoteczek?
- W pobliżu toalet. Bakterie potrafią wędrować daleko poza sedes, kiedy spuszczamy wodę. Dlatego też, szczoteczka znajdująca się blisko toalety powinna być trzymana w szafce, z kolei deska sedesu powinna zostać opuszczona zanim naciśniemy przycisk spłuczki. Znacznie zredukuje to ilość bakterii wydostających się z toalety.
- W miejscach, które dosięgnie dziecko. Jak generalnie wiadomo, dzieci lubią się bawić wszystkim, co uda im się znaleźć. Jeśli nie chcemy, żeby nasza szczoteczka znalazła się w ustach naszej pociechy lub posłużyła jako zmiotka do podłogi, powinniśmy trzymać szczoteczkę w miejscu, w którym dziecko jej nie znajdzie.
- W umywalce i pod prysznicem. W miejscach tych wykonujemy najróżniejsze czynności. Używamy różnych środków, pierzemy, myjemy naczynia. Co więcej, miejsca te są wilgotne, co bardzo sprzyja rozwojowi bakterii.
- Z dala od naszych pupili. Podobnie jak z małymi dziećmi, nie powinniśmy dopuścić do tego, że szczoteczka znajdzie się w pysku naszego psa i kota. Ne tylko nie będzie się ona już nadawać do użytku ze względu na bakterie, ale jeśli w ten sposób stracimy drogą szczoteczkę elektryczną, będzie się to wiązać z dodatkowymi kosztami.

 


Głosuj (0)
szczoteczki 13:07:53 1/03/2018 [Powrót]