Zobacz wszytkie serwisy JOE.pl
blogiblog4u.pl blogiblogasek.pl katalog stronwjo.pl avataryavatary.ork.pl czcionkiczcionki.joe.pl aliasydai.pl, ork.pl, j6.pl tapety tapety.joe.pl obrazkiobrazki na NK
Online: ---
zdrowie i choroby nieruchomości na mapie
Jakie pasty dla zębów wrażliwych?

Sto sposobów na mycie zębów

:: myjzeby ::

Jakie pasty dla zębów wrażliwych?

Jeśli tak się nieszczęśliwie złożyło, że jesteśmy posiadaczami zębów wrażliwych, nieraz przekonaliśmy się już, jak wiele bólu potrafią one sprawić. Odczuwamy go za każdym razem, gdy próbujemy zjeść latem zimnego loda czy rozgrzać się gorącą herbatą w zimne dni. Takie zęby silnie i mocno reagują bowiem na konta z produktami o bardzo niskich lub bardzo wysokich temperaturach. Nawet pozornie zwykła pasta do zębów potrafi u nas wywołać silny ból, którego nie uśmierzają żadne tabletki. Jak zatem należałoby dostosować pielęgnację jamy ustnej do tak poważnego i uciążliwego problemu?Najpierw zapoznajmy się ze swoim wrogiem, by móc go skutecznie pokonać.

Przyczyny wrażliwych zębów

Za wszystkie nasze dolegliwości odpowiedzialne są kanaliki, umieszczone w zębinie, tuż pod szkliwem. To one przenoszą wszystkie bodźce do miazgi znajdującej się znacznie głębiej, która jest oczywiście bardzo mocno unerwiona. Jeśli nasze szkliwo jest cienkie, reaguje ona na różne produkty wywoływaniem bólu odczuwanego przez nas samych. Skoro jednak i pasta do zębów nieraz nas do niego doprowadza, w pierwszej kolejności to ją postarajmy się zmienić. Póki co ograniczmy spożywanie gorących i zimnych potraw do minimum. Wybierzmy taką pastę, która w swojej nazwie będzie posiadać człon "sensitive". Powinna ona zawierać składniki, które zdolne będą to tworzenia warstwy ochronnej i uszczelniania kanalików.

Odpowiednia pasta do zębów

mycieDzięki nim powinniśmy uporać się ze swoim problemem skutecznie, choć oczywiście wymaga to czasu. Poświęćmy go i przez cały ten okres stosujmy wyłącznie jedną, specjalnie dopasowaną pastę.By jednak problem nie wystąpił u nas ponownie, musimy zapobiegać jego nawrotom. Nie myślmy w ogóle o wybielaniu zębów, gdyż ten zabieg mógłby ponownie uwrażliwić nasze szkliwo i rozszczelnić ujścia kanalików. Nawet pasta do zębów przeznaczona do ich wybielania potrafi tak szkodliwie zadziałać, dlatego zawsze wybierajmy produkty proste, naturalne i delikatne. Tylko nimi możemy bezpiecznie pielęgnować jamę ustną, nie boją się nawrotu dawnego schorzenia. 


Głosuj (0)
szczoteczki 14:21:32 12/10/2017 [Powrót]